Ceny kawalerek w Krakowie

Kraków to jedno z najpopularniejszych miast w Europie. To ważny ośrodek naukowy kraju oraz miejsce rozwoju międzynarodowych firm. Nic więc dziwnego, że branża mieszkaniowa w stolicy Małopolski prężnie się rozwija, a ceny mieszkań utrzymują się na wysokim pułapie.

Duży popyt w ostatnim czasie jest na kawalerki, które są funkcjonalne i niedrogie. Sprawdzą się one zarówno dla młodych par, osób samotnych, jak i turystów. Kawalerki często wynajmowane są też jako kwatery czasowe dla biznesmenów, którzy w takim lokalu mają większą swobodę niż w pokoju hotelowym. Dlatego też wiele osób decyduje się kupić w Krakowie mieszkanie, aby później je wynajmować.

nahlik/bigstockphoto.com

Na cenę nieruchomości w Krakowie najbardziej wpływa lokalizacja. Miesięczny czynsz waha się na poziomie 1500 zł, przy czym najdrożej jest na Starym Mieście, bo ponad 1830 zł za miesiąc, następnie jest Pogórze – 1770 zł oraz Grzegórzki 1660 zł. Najtańsze kawalerki znajdziemy na Nowej Hucie – 1180 zł. Niedrogie dla najemców będzie też Pogórze Duchackie – niecałe 1260 zł miesięcznie za około trzydziestometrowy lokal mieszkalny.

Koszt najmu mieszkania bezpośrednio związany jest ze standardem i dostępnością miejskiej infrastruktury. W małym lokalu niezwykle ważne jest dobre rozmieszczenie mebli, aby czuć się komfortowo. Ponadto bliska odległość do punktów handlowych i usługowych daje wygodę. Nie bez znaczenia jest też dostępność komunikacji miejskiej, dzięki której można swobodnie przemieszczać się pomiędzy różnymi punktami rozległego Krakowa.  Analizując ceny małych mieszkań w poszczególnych dzielnicach łatwo zauważyć, że te tańsze są w wiekowych budynkach na Nowej Hucie, gdzie trudno oczekiwać nowoczesnych aranżacji i wind. Jednak niższa cena wynajmu kawalerki przy wspólnym mieszkaniu gwarantuje sporo oszczędności, których poszukują studenci rozpoczynający edukację na z krakowskich uczelniach.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.