Jak podnieść wartość mieszkania na sprzedaż?

Rynek nieruchomości kipi od konkurencji, dlatego też tak istotne jest szukanie sposobów na zwiększenie atrakcyjności ofert sprzedaży bądź wynajmu. Wabikiem na potencjalnych nabywców będzie atrakcyjna cena, funkcjonalność, a także walory estetyczne mieszkania. Jak zatem przygotować lokum do sprzedaży i jak podnieść jego wartość?

Dziś to już nie okazyjna cena czy świetna lokalizacja stają się kluczem do udanej sprzedaży mieszkania. Bardzo zmienny rynek nieruchomości skupia się dziś na kliencie, dla którego najistotniejsze jest to, żeby zakochać się w danym lokum już od pierwszego wejrzenia. To właśnie pierwsze 10 sekund przebywania w mieszkaniu decyduje o tym, czy dana osoba zachwyci się nim, czy też zrezygnuje z transakcji. wartość mieszkania

Korzystniejszą sprzedaż zapewni przestrzeganie kilku zasad:

1. Warto spojrzeć na układ w mieszkaniu „świeżym okiem” i zmienić aranżację przestrzeni

Niemal każde wnętrze potrzebuje nieco odświeżenia, nowego ustawienia mebli czy dywanu lub pozbycia się części z nich. Ważny jest tzw. punkt skupiający uwagę, którym może być np. kanapa, stół bądź łóżko. Wokół tego punktu należy dobudować dalsze elementy wystroju, wzajemnie uzupełniające się. Należy wziąć pod uwagę przestronność pomieszczeń oraz ich przeznaczenie, a także kierunek padania światła. Pamiętajmy, że w tym wypadku mniej znaczy lepiej.

2. Pomocne będą również generalne porządki oraz drobne naprawy

Każdy, kto planuje zamianę lub sprzedaż mieszkania musi naprawić drobne, ale widoczne usterki oraz przeprowadzić generalne porządki. W ten sposób tanim kosztem będzie można uzyskać od nabywcy wyższą niż początkowo sumę za kupno lokalu.

3. Niebagatelna rola dodatków

Dodatki takie jak ładny obraz czy grafika na ścianie, ramka na zdjęcia, odpowiednio dobrane lampy, lustro czy efektowna ceramika stanowią przysłowiową kropkę nad „i” każdego zadbanego wnętrza.

4. Malowanie i odświeżenie kolorów

Jeśli w mieszkaniu rządzi biel, to warto tym razem postawić na kolor. Wszystkie barwy muszą do siebie pasować oraz współgrać z dekoracjami.

5. Przyjemny zapach na zachętę

Zanim pojawią się potencjalni nabywcy lokum, warto wrzucić do piekarnika kilka ziaren kawy, upiec ciasto lub otworzyć olejek zapachowy w celu poprawy woni w mieszkaniu.

Przygotowanie mieszkania do korzystnej sprzedaży to nie tylko wysprzątanie oraz odświeżenie wyglądu mieszkania, ale sprawienie, że przestrzenie czterech kątów staną się optycznie większe, jaśniejsze, cieplejsze, a przede wszystkim, że potencjalny nabywca domu zobaczy siebie w tej przestrzeni i będzie chciał już się do niego wprowadzać. Drogą do zwiększenia szansy na korzystniejszą ofertę cenową za nieruchomość mogą być niekoniecznie drogie dodatki, a właśnie wyeksponowanie walorów danego wnętrza i efektowne, a przy tym tanie akcesoria.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.