Luksusowe apartamenty – co wpływa na ich cenę?

Nieruchomości w sektorze premium stawiają deweloperom znacznie wyższe wymagania niż inwestycje z segmentu popularnego. Mimo ogromnych sum za zakup luksusowego apartamentu, Polacy coraz chętniej kupują takie lokale. Co wpływa na ich cenę?

Do segmentu nieruchomości mieszkaniowych typu premium zalicza się takie inwestycje, których najwyższa jakość nie może budzić wątpliwości u potencjalnego właściciela.

PlusONE/bigstockphoto.com

PlusONE/bigstockphoto.com

Spośród czynników windujących ceny luksusowych apartamentów najważniejsza jest lokalizacja, która musi być wręcz unikatowa. Im bliżej centrum miast, morza, jezior, plaży, szlaków turystycznych, tym wartość nieruchomości premium jest wyższa. Nieruchomości w sektorze premium powstają przede wszystkim w dzielnicach śródmiejskich i w tych bezpośrednio z nimi sąsiadujących. Miejsca te wyróżniają się swoją odrębnością oraz wyjątkowym charakterem, unikalnym klimatem i bezkonkurencyjnym prestiżem.

Kolejnym kryterium zaliczania apartamentów do luksusowych jest ich wysoki standard. Deweloperzy wychodzą z założenia, że to właśnie apartament ma obsługiwać swojego właściciela, dlatego też oferują nowoczesne technologie, inteligentne rozwiązania i różnego rodzaju usługi ze strony concierge`a.

Bajońskie sumy za luksusowe apartamenty ma rekompensować również najwyższej klasy niepowtarzalny styl architektoniczny, komfortowe rozwiązania techniczne i najwyższa jakość materiałów użytych przez dewelopera z dbałością o każdy detal.

Znakami rozpoznawczymi segmentu premium są także: wysokiej jakości materiały wykończeniowe (np. panele, tynk ozdobny, kamień naturalny), drewniana stolarka okienna o wysokich parametrach dźwiękochłonnych oraz izolacji termicznej, odpowiedni rozkład (absolutne minimum to kuchnia, salon, główna sypialnia z prywatnym wejściem do łazienki oraz garderoby, łazienka ogólna, gabinet lub pokój gościnny lub druga sypialnia, pralnia bądź pomieszczenie gospodarcze, osobna łazienka do każdej kolejnej sypialni), patio, instalacja klimatyzacyjna, odpowiednie doświetlenie światłem dziennym oraz zabezpieczenie przed hałasem. Na przynajmniej 100 m2 deweloper ma zapewnić właścicielowi wygodne, ustawne pomieszczenia oraz ich odpowiedni rozkład z wyraźnie zaznaczonym podziałem na część dzienną, tę dostępną także dla gości i nocną, która zapewni mieszkańcom pełną prywatność.

W klasie premium ważna jest też wysokość lokali. Normą jest tu poziom ok. 300 cm (absolutne minimum w luksusowych apartamentach to 280 cm).

W przypadku kurortów turystycznych nie mniej ważne są także punkty rozrywki, do których z takich apartamentów łatwo dotrzeć.

Natomiast w polskich metropoliach osoby zainteresowane prestiżowym apartamentem szukają raczej zapewnienia intymności i prywatności. Dlatego też apartamenty luksusowe w sektorze nieruchomości premium zlokalizowane są na ostatnich piętrach w wysokościowcach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *